DKS-formidlinger

Formidlingene for byens skolebarn er åpne for alle så langt det er plass.

Enkeltpersoner slippes inn på formidlingene når klassene har tatt plass. Formidlingene varer ca. 45 minutter.

Tirsdag 10. september kl. 09.30 og 10.45

Arne Svingen: Agent Griff m.fl., Dovregubbens hall, Ibsenhuset.
Jørn Lier Horst og Hans J. Sandnes: Detektivbyrå nummer 2, Brunosten på biblioteket.
Line Baugstø: Sofie og Nadia, Hedda, Ibsenhusets kjeller.
Camilla Kuhn: Samira og skjellettene, Eyolf i Ibsenhusets kjeller.
Marit Nicolaysen: Svein og Rotta + Rotter, blackbox på kulturskolen.
Heidi Linde: Olivia liv: Annenhver uke, Vognhallen på kulturskolen.
Bobbie Peers: Luridiumstyven, i Peer Gynt i Ibsenhuset.
Marius Molaug: Verdens verste-serien , sirkustelt i parken utenfor Ibsenhuset.
Andreas Iversen: Edward Rubikons mysterier, Anitra i Ibsenhuset.
Lene Ask: Mai og Juni (Mysteriet Mai-serien), Nora i Ibsenhusets kjeller.

Onsdag 11. september kl. 09.30 og 10.45

Arne Svingen: Agent Griff m.fl., Dovregubbens hall, Ibsenhuset.
Jørn Lier Horst og Hans J. Sandnes: Detektivbyrå nummer 2, Brunosten på biblioteket.
Line Baugstø: Sofie og Nadia, Hedda, Ibsenhusets kjeller.
Camilla Kuhn: Samira og skjellettene, Eyolf i Ibsenhusets kjeller.
Marit Nicolaysen: Svein og Rotta + Rotter, blackbox på kulturskolen.
Heidi LindeOlivia liv: Annenhver uke, Vognhallen på kulturskolen.
Bobbie Peers: Luridiumstyven, i Peer Gynt i Ibsenhuset.
Marius Molaug: Verdens verste-serien , sirkustelt i parken utenfor Ibsenhuset.
Andreas IversenEdward Rubikons mysterier, Anitra i Ibsenhuset.
Lene Ask: Mai og Juni (Mysteriet Mai-serien), Nora i Ibsenhusets kjeller.

Torsdag 12. september kl. 12.00

Annette Munch: Dropout, Dovregubbens hall, Ibsenhuset.
Agnar Lirhus: Ellers er jeg ikke noe menneske, Vognhallen på kulturskolen.
Marta Breen: Kvinner i kamp, blackbox på kulturskolen.
Michael Stilson: Bare spille ball, Brunosten på biblioteket.
Liv Guldbrandsen: Papirfly, Peer Gynt i Ibsenhuset.
Arne Svingen: Alt jeg skylder deg er juling, sirkustelt i parken utenfor Ibsenhuset.
Bjørn Ingvaldsen: Far din, Anitra i Ibsenhuset.

I tillegg skal 9. trinnselevene være med på ulike workshoper, drop-in-formidlinger og konserter mellom kl. 13.30 – 18.00. Se under Appelsinia UNG.

Fredag 13. september kl. 09.30 og 10.45

Arne Svingen: En himmel full av skyer, Dovregubbens hall, Ibsenhuset.
Ørjan Karlsson: Bifrost-serien, Eyolf i Ibsenhusets kjeller.
Agnar Lirhus: Ellers er jeg ikke noe menneske, Vognhallen på kulturskolen.
Audhild Solberg: Den svartkledde jenta, blackbox på kulturskolen.
Liv Guldbrandsen: Papirfly, Peer Gynt i Ibsenhuset.
Michael Stilson: Bare spille ball, sirkustelt i parken utenfor Ibsenhuset.
Bjørn Ingvaldsen: Far din, Anitra i Ibsenhuset.

Skolene finner detaljerte opplysninger om hvilke klasser som skal møte hvilke forfattere på https://2.ksys.no/turne/1346356