Mattias Hellberg - TRIP TRAP

Innhold

Torsdag 19. juni kl 18 inviterer Spriten kunsthall til utstillingsåpning og sommerfest.

Velkommen til åpningen av utstillingen TRIP TRAP på Spriten Kunsthall i Skien, torsdag 19. juni kl. 18.00.
TRIP TRAP illustrerer en post-singulær, AI-styrt utopisk-dystopi – en verden der kunstig intelligens, fri fra menneskelig styring og uten tydelig formål, hengir seg til nudisme og lettsindige fritidsaktiviteter.

Utstillingen er kuratert av Hedda Hørran i serien Spriten inviterer.
Mattias Hellberg (f. 1991) har en master fra Kunsthøgskolen i Oslo (2022). Han er tidligere utdannet ved Malmøs musikkhøgskole innen elektrøaukustistisk komposisjon og innen intermediale studier ved Lunds universitet. Hellberg har de siste årene stilt ut og vist performance i Norge og internasjonalt. Han hadde sin første norske separatutstilling på Galleri BO i Oslo i 2023. I 2024 stilte han ut på Porvoo Triennalen og Galleri Rankka i Finland, Kaunas Artist House og Sodas2123 i Litauen, samt Høstutstillingen.

I forbindelse med vernissagen inviterer vi også til sommerfest med DJs (Snorre Sjønøst Henriksen og Kornelia Remø Klokk), badstue og grilling!

Utstillingen er støttet av Regionale prosjektmidler for visuell kunst og Skien kommune (Kunstnerbyen Skien). Hedda Hørrans kuratoriske prosjekt er støttet av Kulturdirektoratet. Spriten kunsthall er støttet av Kulturdirektoratet, Telemark fylkeskommune og er driftet av Skien kommune.

Tv Poster Trip Trap Utstilling
Til toppen