Anleggsperiode: oktober 2023 – februar/mars 2024.

Hva skal gjøres?
Skien kommune skal legge en ny vannledning i Skienselva mellom Kjørbekksvingen og Bøle. Prosjektet er en del av overføringsledningen mot Porsgrunn, og skal bidra til å sikre leveranse av drikkevann mellom kommunene.
Det skal samtidig legges to nye overvannsledninger på Bølesiden. OV 1200 for fremtidig videreføring opp Bøle og OV 250 til fremtidig ny trykkøkningsstasjon.
Fremdrift
Anleggsarbeidet utføres i flere faser. Arbeidene i fase 1 startet ved Kjørbekksvingen i begynnelsen av oktober. Fase 2 hvor sjøledningen blir senket over elven, forventes å starte 18. oktober 2023 og fase 3 er forventet å starte på Bøle 13. november.
Berørte parter blir informert om fremdriften etter behov. Arbeidene er forventet å være ferdig i løper av vinteren 2024.
Lundsett & Walle Dykkeservice AS er ansvarlig for utførelsen av anleggsarbeidet.
Kontaktpersoner
Christina B. Meland, byggeleder i Skien kommune, epost: christina.bianca.meland@skien.kommune.no, telefon: 993 56 658
Mats Lundsett, prosjektleder Lundsett & Walle Dykkeservice AS, epost: mats.lundsett@lwd.no, telefon: 414 26 861
Sveinung Ingolfsrud, prosjektleder i Skien kommune, epost: sveinung.ingolfsrud@skien.kommune.no, telefon: 478 94 866
